قوانین ،مقررات، تعاریف و تذکرات استفاده از سایت بانه بازار

نکته بسیار مهم : مشتری گرامی ، لطفا قبل از هرگونه خرید اینترنتی و واریز وجه به حساب فروشگاه ، قوانین سایت را مطالعه فرمایید. در صورتی که به مدیر فروشگاهی اطمینان کامل دارید و یا پول کالا را بعد از دریافت آن پرداخت می نمایید ، خرید را به صورت غیر حضوری انجام دهید ،در غیر این صورت عواقب ناشی از آن متوجه شخص شما بوده و ' مدیریت سایت بانه بازار ' هیچ مسئولیتی در این باره ندارد.

سایت بانه بازار چه سایتی است ؟
 سایتی است که  در شهر توریستی و تجاری بانه/استان کردستان/ایران ، تاسیس و راه اندازی شده است ، این سایت و تمامی فروشگاه های وابسته به آن به عنوان يک سايت ايراني از قوانين مقررات جمهوري اسلامي ايران تبعيت نموده و در چارچوب آن فعالیت می نماید و در وب سایتستاد ساماندهی سایت های ایرانی وزارت ارشاد”   ثبت گردیده است و به منظور ایجاد محیطی امن و سالم لینکی تحت عنوان 'گزارش تخلف' را در سایت قرار داده است تا توسط کاربران محترم عملکرد سایت های فروشگاهی به مدیریت سایت 'بانه بازار' داده شود امیدواریم در نتیجه این اقدامات محیطی امن و مطمئن برای تبلیغ اینترنتی فراهم آید.

تعاریف
'مدیریت سایت بانه بازار '  : مدیریت سایت بانه بازار در شهر بانه می باشد.
'سایت فروشگاهی'  : به بخش مستقلی از 'سایت بانه' بازار گفته می شود که از طرف صاحب فروشگاه ها مستقلا اداره می شود و دارای آدرس اختصاصی می باشد به طور مثال سایت فروشگاه شایان هر سایت فروشگاهی مدیر خود را دارد که با کد کاربری اختصاصی به کنترل پنل 'سایت فروشگاهی' خود وارد شده و آن را مدیریت می نماید بر این اساس کلیه ی اعمال انجام شده متوجه این شخص می باشد که در اینجا تحت عنوان   ' گیرنده خدمات ' از آن نام برده می شود.
'گیرنده خدمات'  : به افرادی گفته می شوند که برای مدت تعیین شده برای بهره برداری از امکانات سایت بانه بازار با مدیریت سایت قرارداد منعقد نموده اند و مدیریت بخش مستقلی را تحت عنوان ' سایت فروشگاهی ' بر عهده دارند.
مشتری : به فردی گفته می شود که ازطریق سایت بانه بازار و یا سایر سایت های فروشگاهی وابسته به آن اقدام به رویت کالا ها نماید و از طریق تلفن ، موبایل ، ای میل و یا حضوری با صاحب فروشگاه تماسی جهت مذاکره خرید و یا فروش برقرار نماید.


نکات قابل توجه جهت استفاده 'مشتریان' از سایت : 

1- هدف از راه اندازی سایت بانه بازار و فروشگاههای وابسته به آن ، راهنمایی مسافرینی است که  از سراسر کشور به  بانه سفر می کنند و دادن آگاهی به آنان جهت یافتن کالای مورد نظر خود .
2- قبل از خرید از فروشگاه های 'سایت بانه بازار' به این نکته توجه داشته باشید که 'سایت بانه' بازار یک سایت صرفا تبلیعاتی بوده و مسئولیتی در قبال خرید از فروشگاه ها ندارد. در صورتی که به فروشگاه ها و یا مدیران آنها اطمینان کامل دارید و یا وجه کالا را بعد از دریافت آن پرداخت می نمایید ، خرید را انجام دهید.
3- ارایه ی خدمات 'سایت فروشگاهی'  در  'سایت بانه بازار' براي اشخاصی است که دارای مغازه و محل کسبی در شهر بانه بوده و با 'مدیریت سایت بانه بازار' قرارداد منعقد کرده باشند.
4- سایت بانه بازار مسئول خسارتهاي وارده در اثر سهل انگاری مشتریان و یا موضوعات دیگر نیست.


نکات قابل توجه جهت استفاده ' گیرندگان خدمات'  از سایت : 

1- قرارداد منعقده از طرف سایت بانه بازار با ' گیرندگان خدمات'  با کمال میل و رغبت ایشان و در شرایط جسمی و روحی مناسب در مدت زمانی محدود منعقد گردیده و آنان کاملا به شرایط عقد قرارداد واقف و متعهد گردیده اند.
2- 'گیرنده ی خدمات' فقط مجاز به استفاده شخص خود از 'سایت فروشگاهی' بوده و واگذاری آن به غیر امکان پذیر نمی باشد . 'گیرنده ی خدمات' دارای کد کاربری اختصاصی جهت ورود به کنترل پنل خود جهت مدیریت سایتش بوده و کلیه ی مسئولیت های ناشی از آن متوجه شخص ایشان است .
3- لازم است 'گیرنده ی خدمات' جهت امنیت بیشتر سایت خود ، با اولین ورود به کنترل پنل سایت ، رمز عبور خود را تغییر داده و از افشای آن نزد دیگران خودداری کرده و آن را به صورت دوره ای تغییر دهد . عواقب ناشی از سهل انگاری در این باره متوجه شخص ایشان است .
4- کلیه ی امور اجرایی 'سایت فروشگاهی' به عهده ی ' گیرنده ی خدمات' بوده و 'مدیریت سایت بانه بازار ' در این مورد اموری را به انجام نخواهد رساند. البته مشاوره و راهنمایی اولیه برای اجرای مراحل شروع به کار 'سایت فروشگاهی' انجام خواهد شد.
5- مسئولیت درج و صحت تمامی مطالب در ' سایت فروشگاهی' به عهده ی 'گیرنده ی خدمات' بوده و سایت بانه بازار در زمینه صحت و سقم مطالب  مندرج و یا سایر موارد هیچگونه مسئولیتی ندارد.
6- تبلیغ محصول و یا برندهایی (BRAND ) که در ایران دارای نمایندگی هستند ، با کسب مجوز کتبی از نمایندگی  محصول و یا برند  مجاز می باشد . در صورتی که صاحب و مالک برند شکایتی مبنی بر تخلف 'گیرنده خدمات' ارایه دهد . سایت بانه بازار با  اظهار و درخواست نمایندگی ، 'سایت فروشگاهی' فرد متخلف را مسدود نموده و تا رفع شکایت به انسداد آن ادامه خواهد داد.
7- ' گیرنده خدمات ' موظف است آدرس فروشگاه خود را به صورت کامل و دقیق به 'مدیریت سایت بانه بازار ' اعلام کند. همچنین در صورت تغییر آدرس فروشگاه لازم است ظرف مدت 48 ساعت  آدرس جدید را اعلام نموده و در بخش 'تماس با ما' مندرج در 'سایت فروشگاهی' تغییر آدرس را اعمال نماید. در غیر این صورت سایت فروشگاهی غیر فعال شده و در صورتی که کمتر از یک ماه به این کار اقدام نکند قرار داد به صورت یک جانبه از طرف 'مدیریت سایت بانه بازار ' لغو می گردد و ایشان حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.
8-   'گیرنده خدمات' موظف است به منظور اطمینان و جلب رضایت مشتریان سایت فروشگاهی ، قبل از ارسال کالا هیچگونه وجهی دریافت نکند و در صورتی که تعهدی به آنان دارد کامل و بدون نقص آن را اجرا نماید . در غیر این صورت 'ارایه دهنده خدمات' با ارایه شکایت از طرف مشتریان بلافاصله سایت فروشگاهی فرد متخلف را مسدود می نماید و تا رفع شکایت و دریافت رضایت از مشتری انسداد سایت ادامه خواهد داشت. به منظور جبران برای ' گیرنده خدمات' بعد از رضایت مشتری 'ارائه دهنده خدمات' یک ماه به شارژ مشتری ( مدت قرارداد) اضافه خواهد کرد. درصورتی که انسداد 3 ماه به طول بیانجامد سایت فروشگاهی حذف گردیده و بابت مدت باقیمانده قرارداد وجهی به او تعلق نخواهد گرفت.
9- سایت بانه بازار صرفا سایتی تبلیغی در امور تجاری بوده و در چارچوب قوانین جاری و عرفی کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت نموده و خود را موظف به اجرای آنها می داند واز طرفی چون 'گیرنده خدمات' تمامی امور اجرایی در سایت فروشگاهی را شخصا و بدون دخالت دست اندرکاران سایت 'بانه بازار' به انجام می رساند ، موظف است در قراردادن مطالب و یا تبلیغ ،  تمامی قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران را کاملا مراعات نماید و صرفا به تبلیغ کالا و یا خدمات مجاز ، اقدام نماید ، بدیهی است در صورت تخلف ، مسئولیت اعمال و یا عواقب ناشی از آن به عهده ی' گیرنده ی خدمات' بوده و  بایستی  جوابگوی اعمال خود باشد . در ضمن لازم است ' گیرنده ی خدمات' قبل از انجام هر کاری در سایت ، قوانین و مقررات سایت بانه بازار را مطالعه فرماید و بر اساس مفاد ومندرجات آن اقدام به فعالیت نماید. به محض مشاهده ی  تبلیغ و یا مطلب مغایر  ، موضوع مورد نظر از سایت حذف خواهد شد و عضویت گیرنده ی خدمات یک طرفه لغو خواهد شد.
10- سایت بانه بازار مسئوليتي در مورد از بين رفتن اطلاعات قرار گرفته بر روي سايت را نمي پذيرد.
11- سایت بانه بازار خود را مجاز به کنترل مطالبي که بطورعمومي و اختصاصی بر روي سايت قرار داده شوند مي داند ولي خود را ملزم به اين مسئله نمي داند.
12- 'گیرنده ی خدمات' نبايد اطلاعاتي را که فکر ميکنند حساس هستند برروي اينترنت قرار دهد. سایت بانه بازار مسئوليت سوء استفاده از اين اطلاعات را نمي پذيرد.
13- 'گیرنده ی خدمات' مجاز به انتشار اطلاعات محرمانه مملکتي ، اطلاعات محرمانه اشخاص ديگر ، مطالب نفرت آميز، غير اخلاقي و غير قانوني برروي اين سايت نيست ، به کار بردن کلمات و يا تصاوير خلاف شئونات اخلاقي و مذهبي ممنوع مي باشد.
14- متن قوانین و مقررات استفاده و بهره برداری از سایت بانه بازار هميشه برروي سايت قابل مشاهده است. درصورتيکه در هر زمان و موقعیتی با اين قرارداد  و یا بندهایی از آن مخالف بوديد مي توانيد عضويت خود را از سايت حذف کرده و قرداد خود را با ' مدیریت سایت بازار بازار' لغو نماید.
15- 'سایت بانه بازار' گاها براي اطلاع يافتن شما از مطالب مهم ايميل هايي را ارسال مي کند. شما بدينوسيله بایستی آن را مطالعه فرمایید و به کار ببندید.
16- سايت بانه بازار مي تواند در صورت تخلف از قوانين سايت، ارایه خدمت به 'گیرندگان خدمات '  متخلف را، اعم از کاربر معمولي يا ويژه ،حذف يا برای مدتی مسدود کند.
17- سایت بانه بازار سرويس حاضر را به همان شکلي که هست و بدون هرگونه تعهدي ارایه مي کند. ما در مورد خالي از اشکال بودن سایت ، رفع اشکالات يا تطابق آن با نيازهاي شما تعهدي نداريم مگر در این زمینه مذاکراتی با شرکت صورت گیرد.
18- سايت 'بانه بازار' از قسمت پشتيباني برخوردار است ولي هيچگونه تعهدي نسبت به سرعت پاسخگوئي ، عدم پاسخگوئي به سوالات و غيره به علت حجم تماسها داده شده ندارد. اين سرويس بصورت اضافي براي کمک به اعضاء ارائه مي گردد و فقط شامل مسائل فني و کاري مربوط به سايت و اهداف آن مي گردد.
19- 'گیرنده ی خدمات' می تواند به مدت یک سال نشانی 'سایت بانه بازار'   را در برگه های تبلیغی منتشره ، کارت ها و بنرهای تبلیغاتی خود درج نماید.
20- هر زمان که 'گیرنده ی خدمات' تقاضا کند قبل از انقضای مدت و با درخواست کتبی ایشان ، بعد از  48 ساعت تمامی اطلاعات از سایت پاک خواهد شد. البته این سایت تعهدی نسبت به کوکی ها و اطلاعات ذخیره شده در جستجوگرها و سایر سایت ها ندارد.

نکات عمومی قابل توجه جهت استفاده از سایت:
1- استفاده از مطالب قرارگرفته بر روي اين سايت در جاي ديگر مجاز نمي باشد.. بخصوص اطلاعات ، عکس و مطالب مربوط به کالاهای فروشگاه ها قابل استفاده در هر مکان ديگري بغير از اين سايت نيست .
2- استفاده از مطالب عمومی سایت مانند نقشه ها و ... با ذکر ماخذ و درج لینک بانه بازار به نشانی 'سایت بانه بازار'  بلامانع است .
3- کليه محتويات نرم افزاري ، ابداعات ، طرحهاي ابتکاری و کليه ی حقوق آنها متعلق به سايت بانه بازار مي باشد و افراد نمی توانند بدون اجازه کتبی از آن استفاده نمایند.
4- اطلاعیه های 'سایت بانه بازار' به منزله ی قوانین و مقررات سایت بوده و رعایت مفاد قانونی آن برای تمامی استفاده کنندگان و بهره برداران از آن الزام آور است.
5- این قوانین و مقررات در تاریخ 12/1/1388 در جلسه هیئت مدیره سایت به تصویب رسید  و قابل اجرا می باشد.